YONI steaming

sięgnij po terapeutyczną moc ziół

V-steam BLOGSKLEP

Yoni / योनि / jest źródłem i początkiem wszystkiego co istnieje.

Yoni wywodzi się z Sanskrytu i oznacza łono kobiety, a także źródło życia, płodność, początek, klan i kobiecą moc kreacji.

Yoni to również symbol Shakti, kobiecej energii wszechświata.

Używamy określenia Yoni zamiast nazw anatomicznych i medycznych aby przywrócić na właściwe miejsce miłość, troskę i afirmację dla źródła mocy każdej z nas.

Yoni steaming, nazywany również V-steamingiem jest holistyczną praktyką zdrowotną, w której pozwalamy by otulająca moc ciepłej, ziołowej pary przeniknęła przez pochwę wgłąb łona.

Podobnie jak ziołowe nasiadówki yoni steaming od wieków towarzyszy kobietom na każdym etapie ich życia. W zależności od kontynentu, kultury i lokalnej tradycji kobiety korzystały z mocy V-steamingu do regulacji cykli menstruacyjnych, jako remedium w bolesnych stanach przed i w trakcie miesiączki, do uwalniania przewlekłych infekcji intymnych, do wsparcia płodności, w czasie porodu, w połogu oraz menopauzy.

Yoni steaming głęboko relaksuje i pomaga z uważnością zatroszczyć się o ciało. To piękny, pełen miłości do siebie i swojego łona rytuał.

 Jeśli …

medycyna naturalna jest bliska Twojemu sercu i pragniesz zadbać o własne zdrowie

chciałabyś w prosty i bezpieczny sposób korzystać z terapeutycznej mocy ziół

chciałabyś wprowadzić do swojego życia rytuał Yoni steamingu

… jesteś we właściwym miejscu.

zioła do yoni steamingu

Mieszanki Yoni Rituals® różnią się od siebie składem i intencją. Dobierz zioła, które odpowiedzą na Twoje aktualne potrzeby. 

KONSULTACJE 1:1

Jeśli nie wiesz jakie zioła wybrać, jak długo i z jaką częstotliwością praktykować – skorzystaj ze wsparcia certyfikowanego doradcy V-steamingu.

YONI SAUNA

By Twoja praktyka V-steamingu była wygodna – zaprojektowaliśmy Yoni Saunę – drewniany kubik, w którym umieszcza się parujące zioła. 

Dzięki regularnej praktyce V-steaming wspiera: 

OPTYMALNĄ DŁUGOŚĆ CYKLU (28-29 DNI)

SEKSUALNOŚĆ I LIBIDO

KOBIETY PRAGNĄCE ZAJŚĆ W CIĄŻĘ

KOBIETY W POŁOGU

ŁAGODNE PRZECHODZENIE OKRESU PRZEKWITANIA

V-steaming w połączeniu z odpowiednio dobranymi ziołami pomaga kobietom uskarżającym się na:

BOLESNE MIESIĄCZKI

MIĘŚNIAKI, CYSTY ORAZ PCOS

NAWRACAJĄCE INFEKCJE INTYMNE

ENDOMETRIOZĘ

SUCHOŚĆ I TKLIWOŚĆ

YONI STEAMING FAQ

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

CO TO JEST YONI STEAMING?

Yoni steaming, nazywany również V-steamingiem jest holistyczną praktyką zdrowotną, w której pozwalamy by otulająca moc ciepłej pary przeniknęła przez pochwę wgłąb łona.

Parę uzyskuje się podgrzewając przez kilkanaście minut wodę w garnku. Dla wzmocnienia terapeutycznego efektu steamingu do wody dodaje się zioła o właściwościach fitoterapeutycznych.

Praktyka yoni steamingu polega na parowaniu okolic intymnych przez 10-30 minut w strategicznych momentach cyklu menstruacyjnego.

JAKIE SĄ ZALETY YONI STEAMINGU?

Regularny V-steaming wspiera: 

OPTYMALNĄ DŁUGOŚĆ CYKLU (28-29 DNI) – używając odpowiednich ziół w yoni steamingu możemy wydłużyć zbyt krótki lub skrócić zbyt długi cykl menstruacyjny a następnie utrzymać jego  optymalną długość.

IDEALNĄ MIESIĄCZKĘ – yoni steaming pozytywnie wpływa na jakość miesiączki. Dzięki regularnej praktyce możemy zacząć doświadczać “idealną miesiączkę” – miesiączkę o średnim przepływie (bez plamień, bez “powodzi”) która trwa 4 dni (od pierwszej do ostatniej kropli), zaczyna się i kończy krwią o czerwonym odcieniu (bez brązu, czerni lub innych niepokojących odcieni), wolnej od skurczy i bóli podbrzusza.

SEKSUALNOŚĆ I LIBIDO – yoni steaming zwiększa nawilżenie, pobudza krążenie, rozpuszcza blokady emocjonalne i przywraca połączenie z żeńską energią uwalniając aurę kobiecości i twórczy potencjał.

ZDROWIE I WITALNOŚĆ – witaminy i minerały zawarte w ziołach odżywiają i detoksykują łono. Yoni steaming relaksuje, uziemia i przywraca łączność ze starożytną mądrością kobiet.

PRZY JAKICH DOLEGLIWOŚCIACH POMAGA?

V-steaming w połączeniu z odpowiednio dobranymi ziołami pomaga kobietom uskarżającym się na:

PMS I BOLESNE MIESIĄCZKI  – yoni steaming niweluje dyskomfort, ból, skurcze, zmniejsza obfitość krwawień.

MIĘŚNIAKI, CYSTY, TORBIELE,  PCOS,  ENDOMETRIOZĘ – yoni steaming jest tradycyjną, niechirurgiczną metodą na kobiece dolegliwości – łagodzi ból i symptomy, a także wspiera proces ich leczenia i gojenia się.

NAWRACAJĄCE INFEKCJE INTYMNE – yoni steaming pomaga pokonać infekcje o podłożu wirusowym i bakteryjnym oraz minimalizuje częstotliwość ich występowania w przyszłości.

SUCHOŚĆ I TKLIWOŚĆ – yoni steaming jest wsparciem dla kobiet doświadczających suchości pochwy.

W JAKIM WIEKU MOŻNA PRAKTYKOWAĆ

Yoni steaming jest dla kobiet w KAŻDYM WIEKU, w szczególności dla:

DZIEWCZYNEK, KTÓRE JESZCZE NIE MIESIĄCZKUJĄ – yoni steaming wspiera młode kobiety wchodzące na ścieżkę cykliczności. Dzięki praktyce dorastające dziewczynki oswajają temat miesiączki, pielęgnacji i uważności na swoje ciało. 

KOBIET MIESIĄCZKUJĄCYCH – yoni steaming pozytywnie wpływa na jakość miesiączki – jej regularność, długość trwania, przepływ, kolor.

KOBIET PRAGNĄCYCH ZAJŚĆ W CIĄŻĘ – yoni steaming pomaga przygotować macicę do zajścia w ciążę. Wspiera naturalny proces oczyszczenia, pomaga poruszyć i usunąć zastoje, wzmocnić macicę.

KOBIET W POŁOGU – yoni steaming pomaga oczyścić się z lochii, tonizuje układ rozrodczy, wspomaga gojenie się otarć powstałych podczas porodu (również rozdarć i bolesnych ran po nacięciu krocza), regeneruje macicę po trudach ciąży i przygotowuje do powrotu na ścieżkę cykliczności.

KOBIET W MENOPAUZIE I POST MENOPAUZIE – yoni steaming łagodzi dyskomfort towarzyszący suchości pochwy, nawilża i chłodzi.

KIEDY NIE POWINNO SIĘ PAROWAĆ

Nie wolno praktykować yoni streamingu:

W TRAKCIE MIESIĄCZKI – parowanie może zwiększyć intensywność krwawienia.

W CIĄŻY – podczas yoni steamingu ciepła para przenika przez pochwę wgłąb łona – parując w czasie ciąży można narazić się na  ryzyko poronienia.

JEŚLI STARASZ SIĘ POCZĄĆ DZIECKO,  W DRUGIEJ I TRZECIEJ FAZIE CYKLU – jeśli starasz się o dziecko i aktualnie znajdujesz się w fazie owulacji lub potencjalnie lutealnej, ale jeszcze nie wiesz na 100% czy doszło do zapłodnienia – dla bezpieczeństwa potencjalnej ciąży nie powinno się steamować. Jeśli udało się zajść Tobie w ciążę w tym cyklu- do v-steamingu będziesz mogła powrócić dopiero po urodzeniu dziecka.

CZY YONI STEAMING BOLI LUB PARZY?

Absolutnie nie!

Jeśli prawidłowo przygotujesz zestaw do parowania – yoni steaming będzie zawsze ŁAGODNY, KOJĄCY I RELAKSUJĄCY.

Przed każdą sesją należy sprawdzić czy temperatura pary wydobywającej się z garnka lub/i górnej części Yoni Sauny jest dla Ciebie odpowiednia.

Jeśli para jest zbyt gorąca dla Twojej dłoni – poczekaj kilka minut aż chwilę przestygnie. Jeśli jest zbyt chłodna lub jest jej za mało by czuć otulające ciepło – ponownie podgrzej napar.

Pamiętaj – yoni steaming to przyjemne doświadczenie – jak pachnąca, relaksująca kąpiel.

CZEGO POTRZEBUJĘ DO YONI STEAMING'U

Do yoni steamingu niezbędne są:
1. woda i zioła,
2. garnek i kuchenka, na której podgrzejemy napar,
3. Yoni Sauna lub bezpiecznie zaaranżowane miejsce na podłodze (jeśli preferujesz kucać nad naczyniem z naparem).

Ze względów bezpieczeństwa, komfortu i łatwości aranżacji yoni steamingu – rekomendujemy użycie Yoni Sauny.

Z yoni steamingu będziesz chciała korzystać kilka-kilkanaście razy w miesiącu (przed i po miesiączce, jeśli przydarzy się Tobie infekcja intymna, jeśli będziesz chciała zrelaksować się przed snem, jeśli będziesz chciała zintensyfikować doznania seksualne z partnerem, itp.).  Warto zainwestować w wygodne siedzisko do praktyki.

DO CZEGO SŁUŻY YONI SAUNA

Yoni Sauna to drewniany kubik, na którym siada się podczas sesji V-steamingu. W jego wnętrzu umieszcza się garnek, w którym uprzednio przygotowany został ziołowy napar.

Yoni Sauna została zaprojektowana w taki sposób by całe ciepło i para kierowały się ku górze, ku yoni (dla porównania jeśli V-steamuje się kucając bezpośrednio nad garnkiem – para szybciej stygnie i ma tendencje do rozpraszania się na boki).

Sauna Yoni RITUALS została zaprojektowana w taki sposób, by w razie potrzeby móc w jej wnętrzu umieścić mini kuchenkę elektryczną. Napar można wówczas przygotowywać wszędzie tam gdzie stoi Yoni Sauna – w łazience, sypialni, kąciku do medytacji.

Możliwość podłączenia kuchenki elektrycznej przydaje się również przy dłuższych sesjach V-steamigu – kiedy podczas sesji para za bardzo przestygnie – ziołowy napar można podgrzać jeszcze raz, bez konieczności wyjmowania gorącego garnka z Sauny.

CZYM RÓŻNIĄ SIĘ MIESZANKI ZIOŁOWE YR

Receptury mieszanek Yoni Rituals różnią się od siebie ziołowym składem i intencją.

REGENERACJA i BALANS koncentruje się na regulacji cyklu, usuwaniu bolesnych dolegliwości okołomiesiączkowych, pomaga usunąć mięśniaki, cysty, torbiele i endometriozę.

UZDROWIENIE zwalcza nagle infekcje grzybiczne, bakteryjne lub wirusowe.

UKOJENIE wspiera kobiety doświadczające uderzeń gorąca, nocnych potów i suchości pochwy – w szczególności w okresie menopauzy.

ROZKOSZ pozytywnie wpływa na libido i pomaga połączyć się z wewnętrzną Dziką Kobietą.

WDZIĘCZNOŚĆ wspiera kobiety w połogu, w powrocie do sił po ciąży i urodzeniu dziecka, promuje laktację.

LUNA dedykowana jest dziewczynkom, które jeszcze nie miesiączkowały, uczy je uważności na swoje ciało, przygotowuje na kobiecą cykliczność.

Niezależnie od wybranej mieszanki po każdym rytuale poczujesz się głęboko odprężona i zrelaksowana.

JAK DŁUGO TRWA SESJA STEAMINGU?

Jednorazowa sesja V-steamingu trwa 10 lub 30 minut.

Jej długość jest ściśle uzależniona od predyspozycji i aktualnego stanu zdrowia praktykującej kobiety.

Yoni steaming jest bardzo przyjemny i trudno oprzeć się pokusie by nie przedłyżyć sesji.  Jednakże przedłużenie sesji yoni steamingu podczas której  wykorzystujemy zioła  lecznicze  może przy niekompletnej wiedzy na temat ich terpaeutycznych właściwości przynieść więcej szkody niż pożytku. 

Dlatego jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z Yoni steamingiem – zachęcam Cię do konsultacji z certyfikowanym doradcą V-steamigu, który przeanalizuje Twój cykl i predyspozycje i na tej podstawie podpowie ile konkretnie powinna trwać sesja w Twoim przypadku.

HARMONOGRAM PAROWANIA

Yoni steaming jest bardzo przyjemnym, wspierającym zdrowie rytuałem. Częstotliwość parowania dostosowuje się od aktualnych potrzeb kobiety.

Plany parowania różnią się od siebie w zależności od tego jaki cel terapeutyczny chcemy osiągnąć. Na przykład V-steaming regulujący długość cyklu i jakość miesiączki praktykuje się w seriach kilkudniowych w strategicznych dniach cyklu menstruacyjnego. V-steaming adresowany infekcjom intymnym będzie miał zupełnie inny przebieg.  Harmonogramy mogą się na siebie nakładać.

Przy  planowaniu skutecznego pod kątem terapeutycznym harmonogramu  warto skorzystać z pomocy certyfikowanego doradcy V-steamigu.

POMOC DORADCY

 W czym może pomóc certfikowany doradca V-steamingy?

Podczas konsultacji doradca zapyta o Twój cykl menstruacyjny, przeszłe i teraźniejsze problemy ginekologiczne oraz pozna Twoje aktualne potrzeby.

W oparciu o szczegółową analizę opracuje spersonalizowany plan terapeutyczny, z którego dowiesz się ile czasu każdorazowo powinna trwać Twoja sesja parowania,  z jakiej mieszanki ziołowej warto korzystać  oraz  jak konkretnie  będzie wyglądał dopasowany do Twoich potrzeb i celów harmonogram Yoni steamingu.

LISTY MOCY

INSTAGRAM

@yoni.rituals

KONTAKT

PEŁEN OTWARTOŚCI NA TWOJE POTRZEBY

Napisz do mnie jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze ziołowych mieszanek lub planu yoni steamingu. Chętnie poznam Twoje potrzeby, a następnie przygotuję niezobowiązującą propozycję wsparcia w wybranym przez Ciebie aspekcie.

12 + 3 =

Dbam o Twoją prywatność. Administratorem danych osobowych podanych w formularzu będę ja, tj. Margo Kido, ul. Ajschylosa 15, 60461 Poznań, NIP: 9720855501. Podane dane będą przetwarzane w celu odpowiedzi na Twoje pytanie. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności dot. kontaktów indywidualnych.