„Czy te zioła będą odpowiednie w mojej sytuacji?”, „Jak często powinnam steamować?”, „Ile powinna trwać pojedyncza sesja yoni steamingu?, „Jak długo będę czekać na efekty? Miesiąc? Dwa?”

To jedne z częstszych pytań, które zadajecie mi w mailach i prywatnych wiadomościach. Niestety nie na wszystkie z nich można odpowiedzieć jednoznacznie bez odniesienia się do konkretnego przypadku. Każda kobieta jest inna, a symptomy, które obserwuje, są unikatowe dla jej ciała i aktualnej sytuacji zdrowotnej. W planowaniu V-steamingu szczególnie istotny jest aspekt właśnie tej „aktualnej sytuacji zdrowotnej”. Zdrowie i samopoczucie nie jest linearne – miewamy okresy, gdy nic szczególnego się nie dzieje, ale również takie, kiedy pojawiają się różne niepokojące sygnały świadczące o tym, że „coś” zaczyna się dziać i warto się temu dokładnie przyjrzeć.

Aby mieć pełny obraz swojej sytuacji i dobrać odpowiedni plan terapeutyczny, warto umówić się na Konsultację 1:1 z certyfikowanym doradcą V-steamingu.

Klasycznym przykładem tego, jak nieliniowe może być nasze kobiece zdrowie, będzie miesiączka, która „zawsze” pojawiała się jak w zegarku co 28-29 dni, a teraz, na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy, z jakichś powodów pojawia się nieregularnie – znacznie szybciej lub bardzo się opóźnia.

Plan steamingu dobieramy zawsze do aktualnej sytuacji zdrowotnej, która zmienia się w czasie.

Co konkretnie zyskuje się dzięki Konsultacji z Certyfikowanym Doradcą V-steamingu?

Certyfikowany doradca V-steamingu to osoba, która specjalizuje się w analizie cyklu menstruacyjnego oraz różnorodnych objawów, które mają wpływ na przebieg cyklu i wpływają na nasze zdrowie. Na podstawie szczegółowych informacji na temat zdrowia kobiety doradca wyjaśnia możliwą przyczynę problemu, z którym zgłasza się kobieta, rekomenduje odpowiednią mieszankę ziół do yoni steamingu, opracowuje plan terapeutyczny i przekazuje dokładne instrukcje: jak przygotować zioła, jak zaaranżować stanowisko do yoni steamingu, w jakie konkretne dni cyklu steamować, przez ile minut, przez jak długi okres czasu, na co zwrócić uwagę podczas trwania terapii i po jej zakończeniu.

Dla wygody kobiet i większej dostępności terminów, Konsultacja przeprowadzona jest online – nie ma potrzeby aranżowania spotkania w stacjonarnym gabinecie.

Jak przebiega konsultacja z Doradcą V-steamingu?

Konsultacja podzielona jest na pięć etapów rozłożonych w czasie, dzięki czemu korzystające z niej kobiety mogą mieć pewność dokładnej analizy ich sytuacji oraz liczyć na wsparcie po samej konsultacji.

1. WYWIAD

Konsultację zaczynam od pogłębionego wywiadu. Pytania koncentrują się wokół długości cyklu oraz przebiegu samej miesiączki: kiedy pojawiła się pierwsza miesiączka, czym charakteryzowało się ostatnich 6 cykli menstruacyjnych – omawiamy długość pojedynczego cyklu, kolor krwi miesięcznej, obecność skrzepów, dolegliwości ze spektrum PMS, to w jaki sposób kobieta dba o siebie podczas jej trwania. Dopytuję również o inne, bardzo istotne obserwacje z pozostałych dni cyklu (charakterystykę śluzu, obecność upławów, stan skóry) a także dietę, przebyte operacje, stosowaną antykoncepcję itp. 

Informacje zebrane podczas wywiadu dają mi pełen obraz aktualnej sytuacji zdrowotnej kobiety z punktu widzenia yoni steamingu, jej historii i naturalnych predyspozycji.

2. ANALIZA

Uzyskane w wywiadzie odpowiedzi analizuję, po czym dzielę się swoimi wglądami z kobietą w kolejnej rozmowie, by wspólnie zadecydować co jest dla niej priorytetem i którymi obszarami w pierwszej kolejności warto by było się zaopiekować. Z racji tego, że jest mi niezwykle bliska medycyna holistyczna, patrzę na udzielone w wywiadzie odpowiedzi wielowymiarowo. Bywało często, że kobieta przyszła po poradę w jednej sprawie, a po analizie objawów okazało się, że opieką należy najpierw objąć zupełnie inny obszar, który leży u źródeł zgłaszanej dolegliwości.

3. PLAN STEAMINGU

W oparciu o wywiad, analizę oraz rozmowę z klientką, przygotowuję spersonalizowany harmonogram yoni steamingu i rekomenduję zioła, jakie w jej sytuacji mogą okazać najwięcej wsparcia. Przekazuję również dokładne instrukcje, które zdecydowanie ułatwią szybkie rozpoczęcie terapii – podpowiem jak przygotować zioła, jak zaaranżować stanowisko do yoni steamingu, w jakie konkretne, strategiczne dni cyklu steamować, przez ile minut, przez jak długi okres czasu, na co zwrócić uwagę podczas trwania terapii i po jej zakończeniu.

Plan i częstotliwość parowania dostosowana jest do celu terapeutycznego, jaki chcemy osiągnąć. 

Na przykład V-steaming regulujący długość cyklu i jakość miesiączki praktykuje się w seriach kilkudniowych w strategicznych dniach cyklu menstruacyjnego, natomiast zupełnie inny przebieg ma steaming w objawach infekcji intymnej.

Harmonogramy mogą się na siebie nakładać.

4. WYSYŁKA ZIÓŁ

Jeśli Konsultacja została zarezerwowana w pakiecie z ziołami – równolegle z planem V-steamingu przesyłam paczką kurierską 2 opakowania ziół Yoni RITUALS, dobranych do celu terapeutycznego.

5. PYTANIA, ODPOWIEDZI I WSPARCIE MAILOWE

Po ustaleniu szczegółów i udzieleniu klientce wszystkich odpowiedzi na jej pytania dotyczące opracowanej analizy i planu – oferuję 2 miesięczne wsparcie mailowe w sprawach związanych z przeprowadzoną konsultacją i planem V-steamingowym.

Najczęściej pozostajemy i tak w kontakcie. Jest mi zawsze niezmiernie miło, kiedy klientki dzielą się ze mną wrażeniami z yoni steamingu i uzyskanymi rezultatami

autor: Margo Kido | Yoni RITUALS | © 2020

PS.

Jeśli temat Ciebie zaintrygował i masz pytania dotyczące yoni steamingu – napisz do mnie. Jeśli mój artykuł okazał się dla Ciebie przydatny i chcesz, aby zainspirował również inne Kobiety – podziel się linkiem do niego. Z góry Ci za to dziękuję!

Konsultacja z Certyfikowanym Doradcą V-steaming